w skrócie

autobiografia

wywiady

artykuły

przemówienia

o filmach

Still Reading Khan

mapa wspomnień

co lubi SRK ?

nagrody

inni o SRK

 

Jestem największą marką

Wywiad dla  Masala.com, 18 grudnia 2008r.
Autor: Noyon Jyoti Parasara


W typowym dla siebie stylu SRK mówi o sukcesie „Rab Ne”, nadchodzącym filmie Aamira Khana – „Ghajini”, cyfrowej Anushce i najseksowniejszym mężczyźnie świata ;-)

Surnder Sahni, twoja postać w „Rab Ne”… ciągle go wszyscy chwalą.

Surinder Sahni jest bohaterem bardzo prawdziwym i wiarygodnym. Można by rzec, że dziewczęta zmieniają się w kobiety dla takich facetów, jak on. Zobacz – 99% mężczyzn to ludzie pokroju Surindera Sahni, a pozostały jeden procent – ci nie mają znaczenia. Dziewczęta pokochały bohatera tego filmu. Słyszę nieraz, gdy mówią, że właśnie wychodzą na randkę z panem Suri! Wydaje mi się, że najlepszym mężczyzną jest ten, który umożliwia dziewczynie – bez pytania jej, mówienia jej o tym czy proszenia o pozwolenie – by jej mężczyzna mógł się do niej zbliżyć. Jeśli chcesz ją wziąć za rękę, zrób to nieproszony. Nie powinna musieć ci tego komunikować… Ale mężczyzna powinien szanować kobietę. Jeśli to robisz, jesteś najseksowniejszym facetem na świecie.

I mówisz to po zrzuceniu ukochanej z dachu i innych okropnościach, które odgrywałeś w swoich wcześniejszych filmach.

Tak, zrzucałem kobiety z dachu, zdradzałem je i robiłem wiele innych niechlubnych rzeczy. Taki właśnie mam dla nich szacunek! (śmiech) Kocham je. Cokolwiek masz robić, rób to szczerze. Możesz robić to, co chcesz, ale nie łam kobiecych serc. Jeśli potrafisz w tym wytrwać, jesteś najpiękniejszą osobą na świecie! Zagrałem wiele różnych ról, takie jak ta w „Baazigarze” lub takie, jak Surinder Sahni. Jestem wdzięczny wszystkim za to, że pozwalają mi grać takie postaci. I jestem teraz pewnym siebie człowiekiem i sądzę, że powinienem dać mojej publiczności coś nowego, innego. Surinder Sahni i Kabir Khan z „Chak De!” są symbolem tego, że nie jestem już próbującym się wykazać młodzikiem, ale dorosłym, młodym mężczyzną, który jest zdolny odwalić kawał dobrej roboty.

W takim razie teraz, gdy „Rab Ne Bana Di Jodi” miało już swą premierę, mógłbyś powiedzieć, która scena w filmie jest twoją ulubioną?

Uwielbiam scenę, w której podchodzę to tego gościa ze szkoły tańca i mówię „Towada naam Tiny haiga ji? Mera naam Chicken Little!” („Nazywasz się Malutki? A ja Kurczak Mały!”) I jest jeszcze scena, która jak mniemam sprawi, że film będzie długo cieszyć się popularnością. Moja postać mówi: „Aaj tak aisa kuch bhi hua hi nahi ki kisi ladies se humko pyaar ho jaye” (Aż do dziś nie zdarzyło się w moim życiu nic, co sprawiło, żebym zakochał się w kobiecie”).

Dlaczego przez cały ten czas Anushka Sharma była „ukrywana”? Nie było żadnych wywiadów z nią.

Ona jest wirtualna! Została stworzona przy pomocy efektów specjalnych. Więc nie może udzielać wywiadów. Ale zastanawiamy się nad tym, czy nie stworzyć manekinów na jej podstawie i porozstawiać ich w różnych miejscach, takich jak multipleksy, żeby ludzie mogli nawiązać z nią kontakt i wzajemnie z nią na siebie pooddziaływać! Zazwyczaj trudno jest znaleźć wolne terminy w kalendarzach wielkich aktorek, więc zdecydowaliśmy, że zrobimy sobie bohaterkę cyfrową, którą możemy spakować, jak już praca nad filmem się skończy. Ale tak na serio – Adi Chopra kierował się bardzo prostą logiką. Nie ma, to znaczy nie było żadnego sensu w przeprowadzaniu wywiadów z nią, zanim można było obejrzeć efekty jej pracy na ekranie. Teraz, gdy ludzie już ją widzieli, możesz przygotować lepsze pytania, niż – „Jak to jest pracować z Shah Rukhiem Khanem?” albo „Kto jest twoim chłopakiem?” Więc w przyszłym tygodniu powinny pojawić się pierwsze wywiady z nią.

Czy to nie dziwne, że zazwyczaj to bohaterzy promują filmy, a bohaterki w tym czasie pozostają w cieniu? Ty i Aamir promujecie swoje filmy, ale nigdzie nie widać waszych partnerek z planu, Anushki i Asin. Dlaczego mężczyźni nigdy nie są odsuwani na bok?

Nie sądzę, żeby to było słuszne. Kiedy lansowaliśmy Deepikę Padukone, wszędzie jej było pełno. Na Boga, my aktorzy wypruwamy sobie żyły, żeby szpanować sześciopakami na brzuchu i mieć świetne ciało, więc dlaczego mamy siedzieć w cieniu? Sądzę, że wyglądam fajnie bez koszulki. (śmiech)

W zeszłym roku mówiłeś, że zachowasz sześciopak już na zawsze. Czy jest on nadal w nienaruszonym stanie?

Czym ty się martwisz? Chcesz go zobaczyć? Zawsze mi się to przydarza. Próbuję robić wrażenie na dziewczynach, ale to faceci się zachwycają i chcą oglądać mój „kaloryfer”.

Media często piszą o sześciopaku SRK i ośmiopaku Aamira. Czy to jakiś przejaw rywalizacji?

Co tam ludzie nie mówią, moim zdaniem to byłoby wyjątkowo głupie sądzić, że dwóch facetów po czterdziestce konkuruje ze sobą na liczbę „paków” na brzuchu! Kiedy pracujemy nad naszymi sylwetkami lub ogólnym wyglądem, robimy to, bo wymaga tego rola, którą gramy.

Ostatnio porównałeś wydawcę magazynu Filmfare do Aamira Khana!

Wierz mi, porównanie do Aamira Khana jest największym komplementem, jaki można wygłosić. Wszyscy go uwielbiamy.

Aamir „z kopyta” ruszył w finałową fazę promocji swojego nowego filmu „Ghajini” w czasie premiery twojego filmu. Twój komentarz?

Świetna strategia. Myśli, że może płynąć na fali marki, jaką jest Shah Rukh Khan, a jest ona największą marką. Problem w tym, że ja nie mogę wykorzystywać jakiejś innej marki, bo nie ma większej, niż moja! (śmiech) Z całego serca życzę „Ghajini” jak najlepiej. Aamir włożył w ten film sporo wysiłku i to naprawdę duży projekt. „Rab Ne” dobrze sobie radzi. Życzę „Ghajini” i „Chandni Chowk To China” tego samego, bo to ważne, żeby filmy radziły sobie dobrze i ludzie się na nich świetnie bawili.

Ataki w Mumbaju nikogo nie pozostawiły obojętnym. Miasto zmieniło się już bezpowrotnie. Czy chciałbyś coś na ten temat powiedzieć?

Życie może się zmienić w każdej chwili. I dlatego nigdy nie chowaj nienawiści do nikogo. Kochaj swoją rodzinę. Nie, że możemy teraz coś zrobić z atakami, ale myślę, że najlepiej będzie, jeśli szczerze ofiarujemy całą naszą miłość i będziemy ją dzielić z tymi, których najbardziej kochamy. Jeśli więc coś ci się przydarzy, nie czuj się winny, że mogłeś poświęcić im więcej czasu.

Parę słów do tych odważnych ludzi, którzy poświęcili swoje życie w obronie innych…

Chciałbym im podziękować. I chciałbym jeszcze powiedzieć, że ci ludzie, którzy za nas walczą, powinni mieć lepsze wyposażenie, by przede wszystkim mogli ochronić swoje własne życie. Dajmy im szansę żyć. Ci ludzie walczyli dla kraju. Mój ojciec walczył za jego wolność. Ci, którzy teraz walczą dla kraju, bronią tej wolności. Powinni cieszyć się należytym szacunkiem.


Tłumaczenie: shahrukhkhan.pl

© Tekst chroniony prawem autorskim.
    Wykorzystanie i publikacja w całości lub we fragmentach jedynie za zgodą serwisu.
    Więcej informacji w dziale "strona"