w skrócie

autobiografia

wywiady

artykuły

przemówienia

o filmach

Still Reading Khan

mapa wspomnień

co lubi SRK ?

nagrody

inni o SRK

 

Shah Rukh Khan: Jestem najbardziej seksownym współczesnym aktorem,
i to bez żadnych używek

Wywiad przeprowadzony w związku z KANK - Dnaindia.com, 6 sierpnia 2006r.
Autor: Khalid Mohamed


Jego przyboczni, Subhash, Ravi dada, Mohan i Yaseem, nie zmienili się od wieków. Podobnie jak jego związki. Ojciec rodziny i przyjaciel na dobre i na złe; paradoksalnie, jego supergwiazdorstwo sprowadziło go na ziemię. W niecierpliwie wyczekiwanym „Kabhi Alvida Naa Kehna” portretuje mężczyznę rozdartego pomiędzy miłością a wiernością. I dlatego chcę go spytać...

Jaki jest Twój pogląd na związki?

Związki to jak życie w pigułce. Spodziewamy się, że będą nieprzemijające, nie pamiętając, że związków, tak jak naszego życia, nie da się zachować na zawsze.

Czy Ty się boisz śmiertelności?

Nie, nie boję się śmierci. Tęskniłbym pewnie za dziećmi, które zostaną tutaj, ale spotkałbym rodziców, którzy są tam. Ale to tak szybko nie nastąpi... Podobno tylko dobrzy ludzie umierają młodo, więc zostanę tu jeszcze przez przynajmniej 120 lat.

Czy Twoje zmienne zdrowie z powodu problemów z kręgosłupem, nie spowalnia Cię trochę?

Nie. Nigdy, czuję teraz jedność z moim kręgosłupem i już mnie on nie dołuje. I w głowie, i w sercu wiem, że nic mnie nie powstrzyma przed przeżyciem wspaniałego życia – osobistego i zawodowego. To jest jak pogodzenie się z faktem, że muszę zakładać okulary do czytania.

A co czytasz?

„Kobiecą Agencję Detektywistyczną nr 1” i magazyn Hello

Czy nie mordujesz swojego wizerunku idealnego amanta rolą podłego, cynicznego męża w „KANK”?

Taaaa, jako Raj i Rahul biegam za dziewczynami, zapuszczam brodę, spędzam cały czas tego świata z nimi i... w „Mahabbatein” kochałem kobietę nawet po jej śmierci. Byłem Duchem, który się kocha („Paheli”), dla kobiety pozostałem w celibacie w więzieniu przez 25 lat („Veer Zaara”. Byłem do tego stopnia idealnym kochankiem, że kobiety na widowni myślały: „Czemu nasi mężowie nie są tacy jak Shah Rukh Khan?”
W „KANK” taki nie jestem, ale też nie jestem aż taki podły. W rzeczywistości mógłbym chyba porzucić moje żony... w liczbie mnogiej, w końcu jestem muzułmaninem! Ale nigdy nie opuściłbym dzieci. To by mnie zabiło. W moim występie chowam się za postacią, na przykład nie mógłbym przeklinać ani używać przemocy fizycznej. Jestem też mniej stylowy, choć w filmie krzywię usta i żuję gumę. To są aktorskie zabiegi, takie „podpórki”. Inaczej grałbym jak w życiu (śmieje się). Tylko pomyśl, zrobiłem karierę na uganianiu się za cudzymi kobietami, czy to w „Koyla”, czy w „Kuch Kuch Hota Hai”, czy „Yes Boss”.
Nieskromnie mogę też powiedzieć, że dałem zielone światło wielu bohaterom grającym negatywne role. Widownia widziała mnie w tylu przeróżnych wcieleniach, że teraz oczekuje ode mnie zajmującego, rozrywkowego filmu. A ja nie mam żadnych obiekcji co do zagrania każdej roli. Z radością zagrałbym w „Brokeback Mountain” wyprodukowanym przez Anila Kapoora.

Czy w dzisiejszych czasach, w obecnym stuleciu, niewierność to duża sprawa?

Nie. Mogę zrozumieć, kiedy prawie każdy w moim otoczeniu mówi, że kocha kogoś poza swoim małżeństwem. Ale nie mogę zakładać, że zrobiłbym to samo z powodów, które oni podają. Nie da się wszystkich mierzyć jedną miarką.

Co to jest miłość?

(błaga wzrokiem o litość)

Ile osób kochasz?

22, choćby dlatego, że to dobra liczba. Jest tyle rodzajów miłości, tyle jej przejawów. Kiedy obejmuję którąś z tych 22 osób, czuję się podniecony, szczęśliwy, poruszony albo wstrząśnięty. Geoida to słowo, które określa kształt Ziemi. Na tej samej zasadzie słowo „miłość” opisuje miłość. Możesz się zakochać we właściwej lub niewłaściwej osobie... bo oczywiście miłość może nie być ślepa, ale na pewno krótkowzroczna.
Kiedy boisz się kogoś stracić, to na pewno jest miłość. Kiedy więc któraś z moich 22 osób wsiada do samolotu, modlę się za nią.

Ok, czy więc zmienił się charakter związków?

Mamy większy poziom akceptacji. Straciliśmy dreszcz pierwszego dotyku. Młodzi chłopcy i dziewczęta tak łatwo się teraz całują... a jeśli miłość przychodzi za łatwo, nie ceni się jej wartości. W szkole trzymałem się z daleka od dziewczyn, zajmowałem się sportem i tym podobnymi sprawami, a je uważałem za zbyt drętwe. Zakochałem się w Gauri, kiedy miałem 18 lat. Tak naprawdę jestem staroświecki w moim przekonaniu, że najpierw trzeba się zakochać, a potem przechodzić do czynów.
A dziś pary najpierw sprawdzają, czy pasują do siebie w łóżku, a potem stwierdzają, że chyba muszą być zakochane.
Mam tylko nadzieję, że u moich dzieci ten proces pójdzie w odwrotną stronę w tym pędzącym do przodu świecie. Być zakochanym, to jak fruwać w powietrzu... bez narkotyków i alkoholu.

To brzmi jak słowa zatroskanego ojca.

Pewnie tak. Każdy potrzebuje bodźca, a ja swój czerpię z wiedzy, że jestem najseksowniejszym żyjącym aktorem i to bez jakichkolwiek używek!

Najseksowniejszym?

Taaa, sam sprawdź. Czy to na Litwie, w Rosji, Polsce, Niemczech czy Francji nazywają mnie „sexomatic”!


Tłumaczenie: Mowilka

© Tekst chroniony prawem autorskim.
    Wykorzystanie i publikacja w całości lub we fragmentach jedynie za zgodą serwisu.
    Więcej informacji w dziale "strona"