S h a h R u k h  K h a n . p l    || Forum Strona Główna

Strona Forum Szukaj Użytkownicy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cytaty,"złote myśli", itp ... czyli SRK powiedział
Autor Wiadomość
larina 

Wysłany: 2008-08-08, 09:14   Cytaty,"złote myśli", itp ... czyli SRK powiedział

Jak wiemy, Shahrukh nie jeden już raz ujął nas swoimi słowami. Jego przemyślenia, uczucia i opinie wyrażone w wywiadach są cennym źródłem informacji o tym niezwykłym człowieku. Pośród tysięcy wypowiedzianych, czy zapisanych słów są jednak takie, które zasługują na szczególną uwagę. Takie, które na dłużej "wbijają" się w pamięć czy też takie przy których "serce drży".

Stwórzymy zatem wykaz takich właśnie wypowiedzi, swoisty pamiętnik "złotych myśli" .
Postarajcie się podawać cytat wraz ze źródłem (jeśli jest to możliwe). Miło byłoby aby był z polskim tłumaczeniem.

To zaczynamy.

O fanach:

Szczerze – wszystko, czego chcę, to móc powiedzieć „dziękuję” milionom ludzi, którzy wybrali właśnie mnie, żebym mieszkał w ich sercach.
Screen Weekly, styczeń 2005

O pracy:

Praca jest moim życiem. Jeśli chodzi o pracę, jestem wręcz upośledzony, to nie jest po prostu pracoholizm, to o wiele więcej. Wcale nie jest to przyjemne. Przepracowuję się, wykorzystuję 95 procent możliwości, które wpadają mi w ręce. Niczego nie odpuszczam. Mam zawsze energię i pracuję na okrągło. Nie muszę. W tej chwili naprawdę dobrze mi się powodzi.
Tehelki, 10 marca 2007

O związkach:

Związki to jak życie w pigułce. Spodziewamy się, że będą nieprzemijające, nie pamiętając, że związków, tak jak naszego życia, nie da się zachować na zawsze.
6 sierpnia 2006 roku.

zatrzaska 

Wysłany: 2008-08-08, 10:03   

Piękny temat larina!
Do moich ulubionych należy wypowiedź SRK, dotycząca postaci granej przez niego w "Devdasie". (wywiad z making of "Devdas").

"It is not special to be special. It is special to be ordinary"

shanti 

Wysłany: 2008-08-08, 13:18   

Mimo że znam angielski, tłumaczenia wychodzą mi jakieś kwadratowe, dlatego ja będę dawać cytat i po polsku i po angielsku ;)

We're not here to win awards. I only like to entertain, and when I make someone smile I feel happy. (SRK at Filmfare Awards 2008)
Nie jesteśmy tutaj od wygrywania nagród. Chcę dawać rozrywkę a kiedy ktoś uśmiecha się dzięki mnie, czuję się szczęśliwy.( Filmfare Awards 2008)

The most difficult thing for an actor, I believe, is to play yourself. (NDTV Shah Rukh by Nature)
Najtrudniejszą rzeczą dla aktora, myślę, jest zagranie samego siebie. (NDTV Shah Rukh by Nature)

If I need to kiss to portray romance then I'm not the actor I think I am. (CNN SRK Revealed)
Jeżeli będę musiał pocałować heroinę by pokazać romans, wtedy nie będę aktorem, którym myślę że jestem. (CNN SRK Revealed)

an87 

Wysłany: 2008-08-08, 13:50   

Najukochańszy ze wszystkich:
„Ludzie są jak imiona pisane na pisku, rozwiewa ich wiatr” Dil se

Wyjątki z epilogu książki jak powstawał Aśoka.

„Jutrzejszy dzień czy kolejne życie, nigdy nie wiesz, co nadejdzie pierwsze.”

„Nie możesz kontrolować życia, ale możesz kontrolować swoje umiejętności”

„Tylko marzyciele są na tyle wolni, być iść naprzód”

Zdałem sobie sprawę, że marzycielska ścieżka jest pełna pułapek. Ale pułapki są częścią wędrówki. Wyzwaniem każdego z nas jest branie z życia tego, co nam potrzeba i co zsyła nam Allah. I nie oczekuj więcej. Bądź w stanie zrozumieć, że to, co jest potrzebne, to właśnie jest celem. Bardzo ważne jest dokonywanie właściwych wyborów, a pożądanie rzeczy będących poza twoim zasięgiem jest zupełnie bezcelowe.

I kolejne:

Wyjątek z wywiadu z Szarukiem (nie pamiętam skąd)

- Trzy rzeczy, bez których nie opuszczasz domu?
- Komórka, laptop z telefonem na wypadek, gdybym zapomniał komórki, moja wola i chęć bycia świeżym, żebym mógł wrócić i być z moją rodziną. Także moja wola przetrwania. Chodzi mi o to, że codziennie opuszczam dom z wiarą, że mogę zdobyć cały świat.

O Szaruku
Dzięki temu wydarzeniu odkryłem, że jego niezmordowana energia bierze się z jego prostoduszności. Cała konstrukcja King Khana zbudowana jest na biciu serca tego prostego człowieka, który wciąż ma szacunek i respekt dla "normalnych" mieszkańców tego świata.
(wyjątek z artykułu, wypowiedź Mahesha Bhatta)

Co tu dużo mówić, chyba już kultowy:

"Whenever in your life sadness surrounds you...
Loneliness comes in...
And your heart says, "Now what to do?"
Just call my name 3 times in your heart ...
I will come into your dream and smile...
Just like that...
With love... Shah Rukh Khan"
<3
Bo Shah Rukh jest jak wiatr, przychodzi do twojego życia, sprawia, że ciężary robią się lżejsze, orzeźwia cię. Jego pozytywna energia dźwiga twoją duszę bez wysiłku i inspiruje cię do robienia nowych rzeczy - Mushtaq Shiekh, Still...

larina 

Wysłany: 2008-08-08, 14:23   

an87 napisał/a:

Loneliness comes in...
Just like that...
<3

A ja teraz poproszę po polsku.
Nie wszyscy uczyli się w szkołach angielskiego i teraz jak bez ręki :)

shanti 

Wysłany: 2008-08-08, 14:36   

To mogę ja :)
Zródło? Intro do PlanetSRK, nie inaczej :)

Kiedykolwiek ogarnie Cię smutek...
Do drzwi zapuka samotność...
A twoje serce spyta: "Co robić?"
Wypowiedz me imię w sercu trzy razy...
Przyjdę w twoim śnie i uśmiechnę się...
Właśnie tak...
Z miłością...
Shah Rukh Khan

KOCHAM!!!!! <3 :D

an87 

Wysłany: 2008-08-08, 14:41   

A proszę bardzo, moje bardzo wolne tłumaczenie:)

Jeśli kiedykolwiek w twoim życiu otoczy cię smutek...
Samotność w nie wkroczy...
I twoje serce zapyta, "Co teraz robić?"
Wypowiedz w sercu me imię trzy razy...
Tak po prostu...
Z miłością... SRK

Shanti wyprzedziłaś mnie:P
Bo Shah Rukh jest jak wiatr, przychodzi do twojego życia, sprawia, że ciężary robią się lżejsze, orzeźwia cię. Jego pozytywna energia dźwiga twoją duszę bez wysiłku i inspiruje cię do robienia nowych rzeczy - Mushtaq Shiekh, Still...

shanti 

Wysłany: 2008-08-08, 14:49   

Ale przynajmniej teraz my aż dwa tłumacznia :D

"It’s not that I wear fantastic clothes, it’s just that clothes look fantastic on me.”
"To nie tak że noszę fantastyczne ubrania, to ubrania wygladają fantastycznie na mnie"

“Home is where Gauri and the children are.”
"Dom jest tam gdzie Gauri i dzieci"

“You never win the silver. You only lose the gold.”
"Nigdy nie wygrywasz srebra. Zawsze przegrywasz złoto."

coolka999 

Wysłany: 2008-08-08, 16:50   

an87 napisał/a:
Loneliness comes in...
Just like that...

Dzięki za tłumaczenie tej wypowiedzi. Zastanawiałam się co to znaczy (nieznajomośc angielskiego coraz bardziej odczuwalna).

Nisha - Doris 

Wysłany: 2008-08-09, 00:14   

On to powiedział??!! o maaatko.!! umieram.. pięęęknieee.. teraz zawsze będe tak robic jak on powiedział.. :PP ehh... kochamm...

[ Dodano: 2008-08-09, 01:15 ]
To są wybrane cytaty.. chociaż najchętniej dałabym ich więcej.. ale te utkwiły mi najbardziej w serduszku... <3

Wierzę, że gdy jesteś w kimś zakochany, uważasz go za najpiękniejszą osobę na świecie. Wierzę, że potrafię kochać moją publiczność. Jestem pewien, że oni to czują i odwzajemniają to uczucie. I na pewno uważają, że jestem całkiem niezły, pomimo, że nie jestem Adonisem.

Wierzę, że gdy moja publiczność przychodzi na mój film, oczekuje ode mnie żebym był kimś więcej niż dobrze zbudowanym lalusiem. W przeciwnym razie wręczyłbym im lusterko i pokazał, że nie można być autentycznym aktorem, gdy wygląda się jak figura woskowa. Nie przybyłem tutaj żeby chwalić się moim talentem czy wyglądem i czekać na wyrazy podziwu. Jestem tutaj, ponieważ czekam na waszą miłość. Chcę zabiegać o widza, ale nie szukam łatwego poklasku. Pragnę żeby widzowie poczuli, że jestem jednym z nich, chociaż moja praca może mnie stawiać w uprzywilejowanej pozycji. Wierzę, że pomimo rozczochranej fryzury moja publiczność dostrzega przesłanie, jakie do niej kieruję i potrafi się rewanżować tym samym.

Nieważne jaką branżą zajmę się w przyszłości, na pewno będzie związana z dostarczaniem ludziom rozrywki. Marzę by pewnego dnia posiadać pięciogwiazdkowy hotel z salą kinową i salą do gry w kręgle. Hotele mają w sobie pierwiastek świata rozrywki. Lubię, gdy ludzie zaczepiają mnie podczas spaceru wzdłuż Marine Drive i proszą o zdjęcie, uśmiech. Chciałbym żeby ludzie wychodzili z mojego hotelu z podobnym uśmiechem na twarzach.

Nie raz słyszałem, że nie nadaję się do roli amanta. Pewien producent nadal twierdzi, że moje włosy wyglądają jak futro niedźwiedzia. Nigdy nie przejmowałem się tym, co o mnie mówią, ponieważ wiedziałem, że kiedyś znajdę swoje własne miejsce w filmach. Zdawałem sobie sprawę z tego, że nie wyglądam jak grecki bożek, ale myślałem, że jestem w stanie wnieść
do filmu moje wewnętrzne piękno, które publiczność dostrzeże i doceni. Nawet po osiągnięciu sukcesu nie stałem się próżny, ponieważ wierzę w to, że każdy inaczej postrzega ideał piękna. Na przykład moja mama uważała mnie za bardzo przystojnego młodzieńca. Chciałbym, żeby spotkała się sam na sam z tym producentem, który twierdził, że wyglądam jak niedźwiedź.
Ona by mu pokazała jak wygląda człowiek, który stanął oko w oko z rozszalałym niedźwiedziem.

Szczerze – wszystko, czego chcę, to móc powiedzieć „dziękuję” milionom ludzi, którzy wybrali właśnie mnie, żebym mieszkał w ich sercach.

Myślę, że nie da się nie doceniać kobiet; są pięknymi stworzeniami ludzkimi. Kobieta jest istota wyższą, powinna być traktowana w specjalny sposób.

Trudno jest dopaść Shah Rukha, bo jego spotkania ustalone są z rocznym wyprzedzeniem, ale kiedy to już się stanie, on jest cały twój. Troszczy się o mój komfort, dba, żeby kawa była jak należy. "Jej chyba nie smakuje ta kawa, za dużo w niej mleka. Pokażę ci, jak zaparzyć" - mówi do swojego pracownika. Wow, SRK w kuchni! Czy będzie koniec tym cudom?

Pięć słów, które Cię najlepiej opisują?
Czarujący, zabawny, szczęśliwy, energetyczny i powalająco seksowny (wybucha głośnym śmiechem, który przechodzi w jego zabójczo seksowny uśmiech).

Najseksowniejsza cecha?
(nagle zawstydzony) Nie mam takiej.

No, Shahrukh...
Okay, okay – jestem uroczy – tak przynajmniej twierdzą dziewczyny.

[ Dodano: 2008-08-09, 01:28 ]
Aż łzy lecą jak to czytam.. Niesamowity człowiek.. najkochańszy...
'Dziś... już dziś podziel się swoją radością, już dziś pomódl się przez chwilę, już dziś uroń choć jedną łzę, już dziś zacznij żyć naprawdę, już dziś zacznij marzyć.. Dziś... Bo nigdy nie wiesz... czy nadejdzie jutro.'

lileczka 

Wysłany: 2008-08-10, 09:40   

Cudowny temat.Wypowiedzi SRK to jak balsam dla duszy,a chłone każdą nowość o SRK. :D Dzięki Larina za otwarcie tego tematu :D

kajol_84 

Wysłany: 2008-08-10, 10:54   

cudowne te wypowiedzi , kocham go po prostu <3

abso 

Wysłany: 2008-08-10, 11:06   

Cudowny temat,o cudownym człowieku <3
Jak go nie kochać? :kwiaty:
Dziękuję Babwulony za piękne cytaty :buzi:
Co bym bez was zrobiła ?

legumina 

Wysłany: 2008-08-10, 11:36   

Tak. Piękne cytaty :)
Muszę je sobie gdzie zapisać!!

sulamitka 

Wysłany: 2008-08-10, 21:17   

an87 napisał/a:
Tak po prostu...
Z miłością... SRK

No i macie! Poryczałam się!!! Wszystko przez Was! :cry: Shahrukh, I <3 you!

abso 

Wysłany: 2008-08-10, 21:19   

an87 napisał/a:

Tak po prostu...
Z miłością... SRK

Tak,tak. Piękny cytat!
Dziękuję za tłumaczenie :kwiaty:
Przepiszę ten cytat i powieszę nad łóżkiem. Może mi się będzie dobrze śniło. <3

Anjali55 

Wysłany: 2008-08-10, 21:48   

abso napisał/a:
an87 napisał/a:

Tak po prostu...
Z miłością... SRK

Tak,tak. Piękny cytat!
Dziękuję za tłumaczenie :kwiaty:
Przepiszę ten cytat i powieszę nad łóżkiem. Może mi się będzie dobrze śniło. <3

Ja też powieszę.
Te cytaty są naprawdę piękne!
Ale ten.. Popłakałam się :(
Piękny :( I <3 you SRK.

larina 

Wysłany: 2008-08-10, 21:55   

Cytat najpiękniejszy w świecie.
Ale może dość już zachwytów bo możemy tak "do końca świata i jeden dzień dłużej".

Mamy jeszcze coś? Mamy na pewno!
Wierzę, że pojawią się tutaj równie cudowne i wzruszające słowa Króla.

shanti 

Wysłany: 2008-08-10, 22:20   

Mamy, mamy :) Ja mam dokument tekstowy z dokładnie 101 myślami i następny gdzie też jest kilkadziesiąt :)
Będę dodawać, dajcie mi jednak trochę czasu na tłumaczenia bo nie chcę czerpać z cudzesów na Bollywood.pl czy innych stronach :)

"Thank you for giving me so much love, that I don´t miss my parents anymore"
"Dziękuję że daliście mi tyle miłości, że nie tęsknie już za rodzicami"

"I don't drink, fight womanise. I am not a wife beater. I don't do nude covers. I don't have a 12-inch long you know what ... I am quite boring."
"Nie piję, nie walczę o kobiety. Nie biję żony. Nie występuję nago na okładkach pism.
Nie mam 30 centymetrowego wiecie czego... Jestem dość nudny"

ZDF journalist: What are the essentials of a love story in A Bollywood movie?
SRK (smiling, tongue in cheek): Actually if you ask me: just me. You don’t need anyone else. (ZDF Berlinale interview, February 2008)
Dziennikarz ZDF: Co jest esencją historii miłosnej w Bollywoodzkim filmie?
SRK (uśmiechając się, z jezykiem na policzku) Jeżeli już pytasz: Tylko ja. Nie potrzebujesz nikogo innego. (ZDF Berlinale wywiad, Luty 2008)

sulamitka 

Wysłany: 2008-08-11, 06:20   

shanti napisał/a:
Tylko ja. Nie potrzebujesz nikogo innego.

:lol: :lol: :lol:

an87 

Wysłany: 2008-08-11, 17:31   

We're not here to win awards. I only like to entertain, and when I make someone smile I feel happy. (SRK at Filmfare Awards 2008)
Nie jesteśmy tu po to by wygrywać nagrody. Ja chcę tylko bawić i kiedy sprawię, że ktoś się uśmiechnie czuję się szczęśliwy. (SRK na rozdaniu FilmFare Awards 2008)

When you meet somebody, make sure the person leaves you with at least is one smile richer...SRK
Kiedy spotkasz kogoś, upewnij się, że kiedy w końcu Cię opuści będzie bogatsza o jeden uśmiech...SRK

When I see you smile, I can face the world, you know I can do anything... (prawdopodobnie wypowiedź SRK)
Kiedy widzę twój uśmiech, mogę stawić czoło całemu światu, mogę zrobić wszystko...

Ulubione cytaty filmowe:
"Zacznij iść, a droga sama się znajdzie.." KHNH

„Ludzie są jak imiona pisane na pisku, rozwiewa ich wiatr” Dil Se

"Jeżeli nie chcesz czegoś stracić, to ukryj to wewnątrz siebie."Veer-Zaara
Ostatnio zmieniony przez an87 2008-08-12, 07:39, w całości zmieniany 1 raz  

Vera 

Wysłany: 2008-08-11, 19:54   

No to drugie podejście, bo pierwszy post mi przepadł w eterze .
Wklejam kilka Shahrukhowych cytatów. Niestety bez podania konkretnych źródeł, bo po prostu zachowywałam same cytaty nie opisując ich. Cytaty zachowywałam dla siebie i nie przewidziałam, że szczegółowe opisy źródeł mogą się kiedyś przydać, niestety.

Don’t ever frown, cause you don’t know who is falling in love with your smile.
Nigdy się nie pokrzywiaj (nie marszcz), bo nie wiesz kto właśnie zakochuje się w twoim uśmiechu.

Failure does not mean, what you did was wrong. It just means, you need to stand up, dust yourself and do it better.
Klęska nie oznacza, że że to co zrobiłeś było złe. Oznacza po prostu, że musisz wstać, otrzepać kurz i zrobić to lepiej.

You get the greatest things in life for just being nice.
Dostajesz w życiu nawspanialsze rzeczy tylko za bycie miłym.

I look upon life as a book, and the people I love are like rose petals kept between the pages. Each time I turn a page of my life, I find a rose petal, reminding me of my beautiful memories.
Patrzę na życie jak na książkę, a ludzie których kocham są jak płatki róż zachowane pomiędzy stronami. Za każdym razem, gdy przewracam kartkę mojego życia, znajduję płatki róż przypominające mi moje piękne wspomnienia.

I’m like a dog. I can snap sometimes, but you can’t hate a dog. They are loveable creatures.
Jestem jak pies. Czasem mogę ugryźć, ale nie możesz nienawidzieć psa. To takie kochane stworzenia.

O Gauri:
- You're ,as you say, constantly surrounded by beautiful women. How do you resist temptation?
- I don't!(Laughs) It's very strange to explain. Surrounded by Miss World and Miss Universe, the most beautiful ladies in the world, i still find, my teenage sweetheart, wife Gauri the prettiest of them all.

- Jak sam mówisz, jesteś stale otoczony przez najpiękniejsze kobiety. Jak opierasz się pokusie ?
- Nie opieram się (śmiech). Bardzo trudno to wytłumaczyć. Otoczony przez Miss Świata i Miss Universe, najpiękniejsze panie na świecie, wciąż uważam moją ukochaną z wieku nastoletniego, żonę Gauri, za najśliczniejszą z nich wszystkich.

Gauri and I have one thing in common. I like me and she likes me.
Gauri i ja mamy jedną wspólną cechę. Ja lubię siebie (mnie) i ona lubi mnie.

O Suhanie, gdy była całkiem malutka :
So one whole year has passed since she was born. She is growing more beautiful as each day passes. She has wonderful large eyes and an adorable, sweet smile. People say her hair is like mine. People say she's as beautiful as her mother. I think she's taken after an angel.
Zatem minął cały rok odkąd się urodziła. Z każdym dniem staje się coraz piękniejsza. Ma cudowne wielkie oczy i uroczy, słodki uśmiech. Ludzie mówią, że jej włosy są takie jak moje. Ludzie mówią, że jest tak piękna, jak jej matka. Ja myślę, że jest podobna aniołowi.

Mam nadzieję, że tłumaczenia są sensowne. :)

shanti 

Wysłany: 2008-08-11, 21:16   

An, czy to SRK powiedział?
Cytat:
When I see you smile, I can face the world, you know I can do anything...SRK
Kiedy widzę twój uśmiech, mogę stawić czoło całemu światu, mogę zrobić wszystko...SRK

Bo dla mnie to zawsze był tekst piosenki, o tej:
http://www.youtube.com/watch?v=ugTPZeo3Lps
którą fani wklejali w różne grafiki :)
Ale jak powiedział to... <3

guruji 

Wysłany: 2008-08-11, 21:30   

Pani reporter : SRK muszę przyznać że wyglądasz bardzo sexi w tej koszulce
SRK: To jest największy problem ponieważ nikt mi nie mówi że wyglądam sexi bez koszulki.

an87 

Wysłany: 2008-08-12, 07:39   

Shanti nie jestem pewna, ale cytat jest ze zdjęcia z Szarukiem i prawdę mówiąc porównując go z innymi jego wypowiedziami, jest prawdopodobne, że mógł coś takiego powiedzieć. :-?
Może lepiej faktycznie nie przypisywać go Szarukowi, niemniej jest piękny i może niech tu zostanie. :) Już poprawiłam, żeby nikogo nie wprowadzać w błąd.

Odpowiedz do tematu