S h a h R u k h  K h a n . p l    || Forum Strona Główna

Strona Forum Szukaj Użytkownicy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: larina
2008-11-03, 22:12
Pomoc dla Asi - Galadriel
Autor Wiadomość
Mowilka 

Wysłany: 2010-02-18, 21:26   

Sprawdziłam, nie zmieniły się.
BTW: czy znacie jakiś dobry internetowy program do wypełnienia PITa? Zgapilam się i nie mam płyty, jak co roku.
Ania mówiła, że Asia coraz-coraz lepiej sobie radzi i nabiera sił :jupi:

jagasia 

Wysłany: 2010-02-18, 22:13   

Dzięki za informację. :)
Mowilka napisał/a:
czy znacie jakiś dobry internetowy program do wypełnienia PITa?

Nigdy nie korzystałam z internetowych programów do wypełniania PIT, ale np. na stronie Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" jest do pobrania taki program. :)
http://www.dzieciom.pl/

Mowilka 

Wysłany: 2010-02-18, 22:16   

O ja głupia! Nie wpadłam na to. Dziękuję :kwiaty:

GosiaJG 

Wysłany: 2010-03-07, 21:35   

Kolejne aukcje filmów na allegro na rzecz Asi:
"Dil Se":
http://www.allegro.pl/ite...wna_dil_se.html
"Trójpak" z SRK:
http://www.allegro.pl/ite...lmow_z_srk.html
"Billu" - filmy podarowane na aukcję przez firmę Blink kilka dni temu:
http://www.allegro.pl/ite...ywna_billu.html

Zapraszam serdecznie do licytowania. :kwiaty:

jagasia 

Wysłany: 2010-06-14, 09:13   

Co tam słychać u Asi? Są jakieś nowe wieści?
Mam nadzieję, że wszystko jest na dobrej drodze i wierzę, ze Asia już niedługo do nas tutaj dołączy. :)
Nieustannie trzymam kciuki. :kciuki:

Mowilka 

Wysłany: 2010-06-14, 09:46   

Przekleję post Anaru z forum N&S na temat postępów Asi

Asia sama jeszcze nie siada, tak całkiem sama, bo nie jest w stanie się dźwignąć, ale próbuje. Siada za ręce lub jedną rękę, coraz lepiej te ręce podając i coraz lepiej się trzymając. Trzyma się mocno i podnosi coraz płynniej, czasem niezmordowanie przez godzinę czy półtora i trzeba ja stopować, żeby miała czas odpocząć czy ćwiczyć co innego, bo ma narzucony konkretny rytm serii stymulacji, to jest dodatkowe . Próbowała też stawać na nogi, ale na razie nie była w stanie się jeszcze dźwignąć - mięśnie nie chcą współpracować. Ale determinację ma.

Z mówieniem jest gorzej - Asia nie wymawia słów, chociaż próbuje je czasem naśladować intonacją i brzmieniem głosu - na razie porozumiewa się mruganiem i głosem bez słów. To wymaga jeszcze bardzo dużo pracy, ale najważniejsze, że ten otwór po rurce wreszcie prawie zarósł i Asia jest w stanie w ogóle wydawać głos po tak długim bądź co bądź czasie. Oby coraz precyzyjniej.

A ogólnie czyta, ogląda filmy, słucha muzyki, ćwiczy, stara się pomagać przy pielęgnacyjnych czynnościach, zginać i prostować nogi na prośbę i wedle własnych chęci, podnosić się z łóżka do siedzenia (tez za ręce), obracać (jeszcze trudno), jeść normalnie łyżką (jeszcze niestety większość idzie przez rurkę do żołądka), siedzieć prosto na wózku i przede wszystkim walczyć z nieposłusznym ciałem. Najważniejsze, że chce pracować. I najważniejsze, że jej się udaje, to ją (no i nas) naprawdę motywuje do dalszych działań.

Zła wiadomość jest taka (napiszę to, trudno), że Tomek, mąż Asi właśnie się wyprowadził i opuścił ją, mówiąc, ze już dłużej nie może... Niestety, odbiło się to na jej psychice i chęci do działania.
Ale są przy niej rodzice i przyjaciółka. Mam nadzieję, ze nawet rozczarowanie czy złość może być dla Asi motywacją do pracy.
Ostatnio zmieniony przez Mowilka 2010-06-14, 10:54, w całości zmieniany 1 raz  

jagasia 

Wysłany: 2010-06-14, 10:22   

Brawo dla Asi! :brawo:
Jest silna, da radę! Wierzę w to! :D

A Tomek... No cóż, nie wytrzymał, nie dał rady, jest zbyt słaby. Nie znam go, więc nie chce i nie będę go oceniać, aczkolwiek przykro, bardzo przykro... :(

Dobrze, że Asia ma przy sobie wspaniałych rodziców i przyjaciół. Za wszystkich mocno trzymam kciuki. :)

virgo 

Wysłany: 2010-06-14, 10:23   

Myślałam o Asi niedawno (jakoś w maju chyba) oglądajac transmisję koncertu w Łańcucie, który prowadził Bogusław Kaczyński. On przecież też doznał udaru mózgu, nie mówił, nie chodził, a dziś, po 3 latach ciężkiej pracy niemal odzyskał dawną sprawność. Myślę, że jego przypadek jest bardzo motywujący i daje ogrom nadziei innym chorym i ich bliskim.
Nieustannie myślę o Asi ciepło i z niezachwianym optymizmem. :) Musi być gobrze.

Co do spraw małżeńskich - gorąco życzę Asi, żeby spełniło się tu powiedzenie: co cię nie zabije, to cię wzmocni. Choć nie mogę sobie wyobrazić, że sama tak bym postąpiła, nie oceniam nigdy ludzi w takich sytuacjach. Powtórzę za Wisławą Szymborską: tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono. Oby nigdy nikt z nas nie znalazł się w podobnej sytuacji.

Z całego serca życzę Asi zdrowia i jestem pełna podziwu dla jej przyjaciółek. Należy się Im naprawdę ogromny, ogromny szacunek. :kwiaty: :kwiaty: :kwiaty:

Wierzę, że każde kolejne wieści o stanie zdrowia Asi będą bardziej optymistyczne. :kciuki: :kciuki: :kciuki:

Mowilka 

Wysłany: 2010-06-14, 10:54   

Tak, egzamin okazał się za trudny, do tego stopnia trudny, ze Tomek zrobił to, co zrobił mailem... w którym najczęściej występującym słowem było "ja" odmieniane na wszelkie sposoby. Trudno, nie będę się nad nim pastwić, bo w sumie - interesuje mnie on tylko jako czynnik wpływający na jej kondycję.
Nadal będą potrzebne wszystkie nasze dobre myśi, a także, na ile to możliwe oczywiście, wsparcie finansowe, choćby skromne.

Hermia 

Wysłany: 2010-06-14, 17:58   

Wspieram Asię i zawsze wspierać będę, skromna to pomoc ale mam nadzieję, że ziarnko do ziarnka jak mówią i.....I życzę Asi szybkiego powrotu do zdrowia. A co do Tomka. Hm, widziałam wielu facetów, którzy uciekali przed chorobą własnego dziecka, przerastało ich to. Nie chcę oceniać, sama czasem miałam ochotę uciec na koniec świata i wyspać się.
Myślę, że Dorota ma rację, za dużo ja kończy się ucieczką.

Mowilka 

Wysłany: 2010-06-17, 19:24   

Najnowsze wieści o Asi
http://forum.northandsout...tart=275#264263

an87 

Wysłany: 2010-06-17, 19:33   

To cudownie, że wszystko idzie ku lepszemu. Powoli ale zawsze :mrgreen:
Bo Shah Rukh jest jak wiatr, przychodzi do twojego życia, sprawia, że ciężary robią się lżejsze, orzeźwia cię. Jego pozytywna energia dźwiga twoją duszę bez wysiłku i inspiruje cię do robienia nowych rzeczy - Mushtaq Shiekh, Still...
Ostatnio zmieniony przez an87 2010-06-17, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  

Mowilka 

Wysłany: 2010-06-17, 19:38   

Powolutku, ale nikt nie obiecywał, że pójdzie piorunem. Ostrzegają, że na Asi może jeszcze się odbić odejście Tomka, że może wpaść w depresję, a kontakt z psychologiem na razie nic nie da. Ale miejmy nadzieję, ze będzie dobrze.
W lipcu czeka ją ważne wydarzenie - wizyta u doktora Talara w Bydgoszczy. On ją oceni i nada dalszy kierunek leczeniu, które na razie odbywa się wedle jego wskazówek (to dzięki niemu Asia wróciła do domu), ale bez osobistego kontaktu.

jagasia 

Wysłany: 2010-06-18, 18:31   

Mowilka napisał/a:
Ale miejmy nadzieję, ze będzie dobrze.

Na pewno! Asie to silne kobietki. ;)

Asiu, zdrowiej nam! Bądź silna! Nie poddawaj się! Wszyscy jesteśmy z Tobą i wierzymy w Ciebie! Na pewno Ci się uda! :)

Anaru 

Wysłany: 2010-07-24, 23:53   

Jutro jedziemy z Asią do Bydgoszczy, a właściwie pod Bydgoszcz do prof. Talara. Będziemy u niego działać od poniedziałku do piątku lub soboty i jak ostrzegał, to będzie ciężka praca, a nie randka. ;) Trzymajcie mocno kciuki, żeby wszystko poszło dobrze i faktycznie przyniosło rezultaty...
Ale bambetli a bambetli targamy ze sobą, szok.
A Asia się ta wizytą denerwuje...

Dzięki wielkie wszystkim, którzy pomagali i nadal pomagają w różny sposób. :kwiaty:
I tym, którzy trzymają kciuki i którzy prześlą dobrą myśl. :kwiaty:

GosiaJG 

Wysłany: 2010-07-25, 07:47   

Cieszę się, że wizyta u profesora nareszcie dochodzi do skutku.
Dzięki, Aniu. :calus:
Trzymamy kciuki oczywiście.

jagasia 

Wysłany: 2010-07-25, 12:28   

Trzymamy, trzymamy! :kciuki:
I wysyłamy dobre myśli. :)

Hermia 

Wysłany: 2010-07-25, 15:24   

Dużo pozytywnych myśli! Mam nadzieję, że wizyta będzie owocna.

Agaszi 

Wysłany: 2010-07-27, 14:31   

Asia nie poddawaj się masz wielu oddanych Przyjaciół.
Walcz wierzę że wygrasz i zwyciężysz. Całuję mocno :*

jagasia 

Wysłany: 2010-10-13, 07:36   

Kolejne wieści o Asi:
http://bollywood.pl/temat...4933&str=12#412

Z nad samego morza przesyłam gro dobrych, pozytywnych myśli. Niech bryza morska niesie je przez cały kraj wprost do Was. Pomimo przeciwności losu, dacie radę! :kciuki:

GosiaJG 

Wysłany: 2010-10-18, 20:31   

Dziewczyny,

oprócz dobrych myśli, wiary i modlitwy potrzebne są też - przyziemnie - pieniądze. Koszty leczenia, rehabilitacji, opieki, lekarstw to kilka tysięcy złotych miesięcznie.
Anaru pisała wczoraj, że wreszcie dotarły wpłaty z 1% podatku. To bardzo dobra wiadomość.
Co nie zmienia faktu, że wsparcie finansowe przyda się i tak. Tych, którzy chcą i mogą pomóc - o takie wsparcie proszę.

Przypominam dane konta Asi:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa
Bank PekaO S.A. 1 O/Warszawa
13 1240 1037 1111 0010 1760 2908

Tytułem: cele statutowe, nr podopiecznego 6120

Ta sama informacja jest też na stronie głównej, tu podaję jeszcze w ostatniej linijce, jak można opisać wpłatę.

Dziękuję. :kwiaty:

Edit.
Wrzucam jeszcze fragment wczorajszego posta Anaru - odpowiedzi na pytanie na forum górskim:
Cytat:
A realnie pomóc? Przyjechało parapodium, Asia miała stawać, odwleka się na nie wiem kiedy...
Potrzebujemy dobrej specjalistycznej rehabilitacji, o którą niezmiernie trudno i nie da się ukryć, że drogo, dobrych lekarzy, o których jeszcze trudniej, dobrych specjalistów z zakresu neurologii czy diabetologii, których nie ma Asia w ogóle...
Przydałoby się parę sprzętów, których nie ma, w tym jakiś przenośny kibelek, który pewnie kiedyś uda mi się skombinować czy jakiś chodzik, który byłby w stanie podtrzymać Asię stabilnie w pionie, a jednocześnie pozwolić jej na przesuwanie nogami, nawet nie wiem czy coś takiego jest dla dorosłych, przydałaby się naprawa materaca antyodleżynowego, który jest mocno nieszczelny i dzisiaj jak sprawdzałam w szpitalu to akurat pod Asinym tyłkiem był skapciały całkiem, przydałby się lekki gips zamiast tego sakramencko ciężkiego, bo odnoszę wrażenie, że ta noga z gipsem po pachwinę waży tonę, przydałoby się zrobić wreszcie jakieś badania mózgu, o które się nie można doprosić i świadomości, jeżeli jakieś takie badania są, przydałby się jakiś program komputerowy do ćwiczenia mózgu, mieliśmy chyba coś takiego dostać na następnej wizycie u prof Talara, nie mam pojęcia nawet czego i gdzie szukać... Pewnie sporo by się jeszcze przydało, w tym na kiedyś jakiś podnośnik do wózka do większego samochodu gdybyśmy jeszcze mieli jechać do prof. Talara

I link do wątku na tym forum:
http://www.gorskiswiat.pl...id=1539&page=12

Hermia 

Wysłany: 2010-10-18, 20:44   

Gosiu czy jeśli były pieniądze wpłacane ale w tytule wpłaty było tylko nazwisko i imię Asi to ta kasa dochodziła?
A co do 1% to niestety wprowadzone zmiany pogorszyły przepływ pieniędzy, my też dopiero teraz otrzymujemy kasę z urzędów skarbowych.

GosiaJG 

Wysłany: 2010-10-18, 21:00   

Kasiu, rozmawiałam z Anaru, sprawdzi to. Ale powinny dojść, bo wcześniej podawało się tylko nazwisko i dochodziły. Numer podopiecznego pojawił się przy okazji 1%.
W każdym razie na wszelki wypadek poproszę Cath, by ten numer podopiecznego wrzuciła też na stronę główną.

juliette 

Wysłany: 2010-10-18, 22:32   

http://www.pionizator.adv...ny_PARAMOBIL_90
http://www.pionizator.adv...y_PARAMOBIL_120
jak się okazuje jest taki pionizator dla dorosłych.

GosiaJG 

Wysłany: 2011-01-06, 12:43   

Początek roku, za jakiś czas zaczniemy się rozliczać... Ośmielam się więc przypomnieć o Asi:
http://img830.imageshack....10jednastr.jpg/

Odpowiedz do tematu