S h a h R u k h  K h a n . p l    || Forum Strona Główna

Strona Forum Szukaj Użytkownicy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: larina
2008-08-26, 20:36
Zdjęcia na forum
Autor Wiadomość
Cigana 

Wysłany: 2008-08-09, 12:47   Zdjęcia na forum

Dobrze... to ja mam pytanie dotyczące dodawania zdjęć. W FAQu jest napisane, że nie można umieszczać zdjęć w miejscach zabezpieczonych hasłem. Czy to dotyczy też imageshacka? Bo wiem, że na planecie nie można dawać zdjęć z tego serwera.

larina 

Wysłany: 2008-08-09, 12:59   

Z imageshacka można jak najbardziej.
Chodzi tutaj o linkowanie do zdjęć , które sa zabezpieczone. Spróbuj zalinkować na przykład z fanatika. Nie pojawi się fotka tylko ich standardowy obrazek zabezpieczający

an87 

Wysłany: 2008-08-09, 17:49   

Kochane administratorki pooglądałam sobie galerię i tak się zastanawiam, czy istnieje możliwość, by zdjęcia, które wrzucamy do galerii wyświetlały się jako o przynajmniej połowę, jeśli jeszcze nie mniejsze obrazki? Wiadomo, a przynajmniej tak przypuszczam, że każda(y) z nas i tak klika na zdjęcie, żeby żeby sprawdzić czy można je powiększyć. Wtedy można by więcej zdjęć załadować do jednego posta i całość zajmowałaby mniej miejsca a i łatwiej by się stronę przewijało. :->
Bo Shah Rukh jest jak wiatr, przychodzi do twojego życia, sprawia, że ciężary robią się lżejsze, orzeźwia cię. Jego pozytywna energia dźwiga twoją duszę bez wysiłku i inspiruje cię do robienia nowych rzeczy - Mushtaq Shiekh, Still...

shanti 

Wysłany: 2008-08-09, 17:54   

Świety pomysł, ja niestety póki co muszę galerie odpuszczać, mój komputer, a raczej net mieli to i mieli... Dopóki nie dorobię się szybszego łącza - selavi :(
A tak, to może bym miała jakieś szanse w tej nierównej walce :D

larina 

Wysłany: 2008-08-09, 18:12   

Popatrzymy jak to technicznie wygląda.
Nic nie obiecujemy ale może ...

khosia 

Wysłany: 2008-08-09, 18:17   

Ja chciałam trochę wazeliny. Genialne jest to, że od razu się te zdjęcia widzi :P Nie trzeba otwierać, nie trzeba sprawdzać i nie będą się powtarzać. Rewelacja :D

arduinna 

Wysłany: 2008-08-09, 19:35   

an87 napisał/a:
tak się zastanawiam, czy istnieje możliwość, by zdjęcia, które wrzucamy do galerii wyświetlały się jako o przynajmniej połowę, jeśli jeszcze nie mniejsze obrazki?

Przy wrzucaniu zdjęć na imageshack można kopiować kod Thumbnail for forums (1) i wtedy wychodzi pomniejszone zdjęcie:

an87 

Wysłany: 2008-08-09, 19:40   

Ha, arduinna świetny pomysł. Lecę sprawdzić :D
Bo Shah Rukh jest jak wiatr, przychodzi do twojego życia, sprawia, że ciężary robią się lżejsze, orzeźwia cię. Jego pozytywna energia dźwiga twoją duszę bez wysiłku i inspiruje cię do robienia nowych rzeczy - Mushtaq Shiekh, Still...

larina 

Wysłany: 2008-08-09, 20:00   

arduinna, tylko że po wgraniu miniaturki z imageshacka i po jej kliknięciu otwiera się strona a nie obrazek. Obrazek zostaje załadowywany jak juz wspomniana strona się otworzy. I mamy podwójne ładowanie się obrazków, plus ładowanie się strony z obrazkiem na imageshacku. Będzie to z pewnością spowalniało szybkość dotarcia do orginalnego rozmiaru zdjęcia. No i ta strona imageshacka jest taka denerwująca, ehmm..
Rozwiązanie, które jest obecnie: obrazek ładuje się tylko jeden raz i to od razu w pełnym wymiarze. To, że widzicie w treści mniejszy rozmiar to tylko działanie skryptu a nie drugi obrazek-miniaturka.

Edit:
Popatrzcie w galerie - mamy przykłady z miniaturkami z imageshacka i przykłady bezpośredniego wstawienia zdjęcia. Porównajcie.

an87 

Wysłany: 2008-08-09, 20:54   

No właśnie też zauważyłam, że obrazki ładują mi się dość długo. Wróciłam więc do tego co było bo wiem, że nikt nie lubi czekać na otwarcie strony i załadowanie obrazka.

shanti 

Wysłany: 2008-08-11, 11:30   

Mam coś takiego:
http://bay01.imagebay.com/info.php?pid=49997
Czy któryś z linków zadziałana forum? Czy muszę jeszcze raz uploadować zdjęcie na inny serwer?

larina 

Wysłany: 2008-08-11, 12:29   

Shanti, tak:

* klikasz na zdjęcie i ono się powiększa.
* teraz prawym przyciskiem na fotkę i wybrać własciwości
* otworzy się okienko
* skopiować adres (URL) obrazka - to jest właśnie bezpośredni link do zdjęcia.

kod do Twojego zdjęcia powinien w poście tak wygladać:

Kod:
[img]http://bay01.imagebay.com/_upload/img/50/bew9C04B9.jpg[/img]

a tu samo zdjęcie:

sulamitka 

Wysłany: 2008-08-11, 16:36   

Zamieściłabym swoją fotkę na stosownym wątku, ale nigdy tego nie robiłam i nie wiem jak się do tego zabrać. Czy ktoś pouczy ignorantkę?

krasnoludka 

Wysłany: 2008-08-11, 17:09   

Załaduj swoje zdjęcie na przykład na tinypic.com Obok okienka "plik" klikasz "przeglądaj" i podajesz ścieżkę do zdjęcia, potem klikasz "Prześlij teraz". Po załadowaniu zdjęcia skopiuj to, co znajduje sie w "Bezpośrednie łącze na potrzeby układów". Następnie wchodzisz tu na forum i obok okienka, w którym piszesz posta masz przycisk "IMG". Wyskoczy okienko, gdzie wkleisz wcześniej skopiowany adres i voila!

EDIT: Coś dużo tych okienek się zrobiło... :D

Andrzejkowa wróżba: "Czego najbardziej nie lubisz robić, będziesz robiła ciągle"
I jak tu nie wierzyć w złośliwość losu?

sulamitka 

Wysłany: 2008-08-11, 17:26   

Kombinuję... dzięki :kwiaty:

Edit: Po przyciśnięciu IMG nic nie wyskakuje :(
Ostatnio zmieniony przez sulamitka 2008-08-11, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  

larina 

Wysłany: 2008-08-11, 17:27   

Już poprawiłam, sulamitko :)

larina 

Wysłany: 2008-08-11, 21:31   Zdjęcia na forum

Jak już pewnie wszyscy się zorientowali, na forum jest specjalny dział przeznaczony na "szaleństwa" z fotkami - można zakładać nowe albumy lub dodawać zdjęcia do istniejących galerii.

Kilka uwag:

* unikajmy bardzo ciężkich zdjęć (ponad 1MB) bo długo będą się ładować i spowalniać działanie forum. W takim wypadku lepiej podać link.

* w innych działach ograniczmy dodawanie zdjęć jeśli to nie jest konieczne i ważne dla istoty tematu.

* w jednym poście wstawiajmy maksymalnie 3 do 5 zdjęć. Forum jest ustawione tak, że na jedną stronę tematu "wchodzi" 25 postów. Policzmy zatem ile to będzie zdjęć - od 75 do 125. Jak to będą duże zdjęcia to ...

Cigana 

Wysłany: 2008-08-12, 16:36   

Pytanie co do wklejania zdjęć! Chciałam zedytować moje posty w dziale galerii "Shahrukh i kubeczki", aby nie było więcej niż 5 zdjęć w jednym poście, ale kiedy wkleiłam nowy post pod moim poprzednim (odczekałam ponad 24 godziny), to on się "zlał" z poprzednim postem. Kubeczki to głównie mój konik, więc może się tak zdarzać częściej. Czy to nadal zgodne z regulaminem? Nie chcę bana :cry: !

Edit: lit.

larina 

Wysłany: 2008-08-12, 16:55   

O zdjęciach przecież nie ma nic w regulaminie. :P
To co pisałam w temacie zamkniętym to tylko informacja i sugestia.
Ja wiem, że posty się łaczą. I bardzo dobrze. Tak ma być. :D
Wklejaj sobie dalej zdjęcia bez obaw bo nie łamiesz żadnego punktu regulaminu.

larina 

Wysłany: 2008-08-12, 20:13   

Wyłączyłam opcję łączenia postów.
Wyłączyłam ze względu na galerie. Juz nie będzie skrypt działał jak poprzednio.
W galeriach dopuszcza się pisanie postu pod postem. W innych działach stosujemy "edytuj"

edit: Nie przez Ciebie, Cigi. Myślę, że w ten sposób łatwiej będzie poruszać się po forum, głównie w galerii.

Cigana 

Wysłany: 2008-08-12, 20:15   

Jejku Larina... to przeze mnie? :oops: Nie chciałam namieszać...

khosia 

Wysłany: 2008-08-26, 21:41   

No i dlaczego tutaj nie toczymy rozmowy? Ja się pytam :P To ważne rzeczy, które zaraz uciekną. I ja postuluję zostawić te galerie co są. Załadowanie strony nie trwa długo i można zobaczyć czy są już dane zdjęcia. A dla mnie jak już mówiłam ważne jest to, że nie muszę otwierać linków, każdego po kolei. To zabiera mnóstwo czasu.

Edit: Edycja nie hańbi :D
Ostatnio zmieniony przez khosia 2008-08-26, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  

Cigana 

Wysłany: 2008-08-26, 21:45   

Ja postuluję jedynie: wrzucajmy z uwagą i przemyśleniem. Zanim załadujemy, to spytajmy się, gdzie to dać.
I przy okazji pytanie: co z ruchomymi gifami? Krasnoludka zrobiła swój wątek, ale ja mam w zbiorach kilka fajnych "niekrasnoludkowych" gifów. I czy ruchome gify nie będą zbytnio zamulać?

avoid 

Wysłany: 2008-08-26, 21:49   

To i ja nieśmiało dorzucę swoje trzy grosze. "Nieśmiało", ponieważ jestem kompletnym lajkonikiem w tych technicznych sprawach. Nie bić. Tylko pytam. Czy to możliwe, aby nasze forumowe galerie miały wygląd zbliżony do galerii na stronie? Czyli wszystkie zdjęcia obok siebie, miniaturki. Wydaje mi się (zaznaczam: wydaje mi się), że tak byłoby bardziej przejrzyście, łatwiej byłoby takie galerie przeglądać. No, ale wtedy odpada pewnie opcja dodawania komentarzy.
Co myślicie?
:-|

khosia 

Wysłany: 2008-08-26, 21:50   

Ewidentnie widzimy, że Shah Rukh jest w okularach i to jest priorytet :P Później możemy ustalić, że jest w garniturze :P A jak jest młody to może nie rozrzucajmy gdzieś tam tylko fajmy do Młodości. Mi się te galerie bardzo podobają i powiem więcej, uważam, że ewentualnie możemy pod zdjęciem dawać znać, że zdjęcie nie pasuje do danej galerii :D To jest taki przewrotny porządek. Artystyczny nieład :D
Ostatnio zmieniony przez khosia 2008-08-26, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu