S h a h R u k h  K h a n . p l    || Forum Strona Główna

Strona Forum Szukaj Użytkownicy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: larina
2008-11-03, 22:12
Pomoc dla Asi - Galadriel
Autor Wiadomość
GosiaJG 

Wysłany: 2008-11-03, 20:58   Pomoc dla Asi - Galadriel

Zakładam nowy wątek w porozumieniu z Administratorami i Moderatorami strony www.shahrukhkhan.pl

Asia nie miała okazji zarejestrować się na naszym forum. Ale mam nadzieję - wierzę - że taka chwila nastąpi.
Część z Was na pewno Ją zna z wypowiedzi na forum bollywood.pl, na którym występuje jako Galadriel. Asia jest doktorem prawa, wspaniałą osobą o niesamowitej umiejętności zapamiętywania, wielkim poczuciu humoru i uporze.

Jest też osobą niezwykle mi bliską. Połączyło nas około dwa lata temu kino bollywoodzkie i - jak się potem okazało - mnóstwo wspólnych tematów. Oraz wspólne uwielbienie dla Shah Rukha Khana i jego dokonań. Doskonale się rozumiemy. Wiele razy wspólnie oglądałyśmy filmy - na towarzyskich spędach, w kinie. Najczęściej chyba w Krakowie, gdzie mamy grono przyjaciół.
W listopadzie ubiegłego roku wraz z niesamowitą grupą kilku osób (m.in. także z Gauri i Mowilką) odbyłyśmy szaloną weekendową podróż... do kina w Londynie, by zobaczyć "Om Shanti Om". W październiku miałyśmy pojechać do Berlina na Temptation...

Asia kocha kino indyjskie, a jej mąż Tomek - góry. Wiele razy razem wędrowali po Tatrach. W tym roku postanowili podczas wakacji wybrać się na trekking w indyjskie Himalaje, w rejon Ladakh. To tam między innymi kręcono zdjęcia do "Dil Se".
Przygotowania trwały kilka miesięcy i pod koniec czerwca Asia i Tomek razem ze zorganizowaną grupą odlecieli do Delhi.

Niestety, po kilku dniach otrzymaliśmy dramatyczne informacje o stanie zdrowia Asi.
Był to wynik łańcuchowej reakcji związanej z niewykrytym atakiem cukrzycy, chorobą wysokościową i osłabieniem, które spowodowały udar i obrzęk mózgu. Asia przeszła w Indiach operację mózgu, przez miesiąc leżała w stanie śpiączki w delhijskim szpitalu, pod opieką tamtejszych lekarzy. Potem wróciła wraz z mężem do Polski. Tu, w szpitalu w Warszawie, po prawie trzech miesiącach wybudziła się ze śpiączki. Obecnie przebywa w domu opieki w Konstancinie.

Jej stan jest poważny - prawie się nie rusza, nie mówi. Teraz może jej pomóc rehabilitacja. Nie wiadomo, ile będzie trwało leczenie - może dwa lata, może trzy, może więcej.
Potrzeba Jej wielu dobrych myśli, modlitw - i pomocy materialnej. Rehabilitacja jest kosztowna. W akcję pomocy Asi już włączyło się mnóstwo osób. W najbliższych miesiącach zostaną zorganizowane różne akcje, z których dochód zostanie przekazany na Jej rehabilitację.

Dla chętnych, którzy zechcą udzielić Asi pomocy, podaję numery kont:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
nr: 75 1240 1037 1111 0010 0957 3199
z dopiskiem: darowizna na rzecz Joanny Zakolskiej

Bank PKO S.A. Oddz. 1 w W-wie
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
nr: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
z dopiskiem: darowizna na rzecz Joanny Zakolskiej

Będę też w tym temacie na bieżąco informować o wydarzeniach mających na celu pomoc Asi.

Jeszcze dwa zdjęcia.
Listopad ubiegłego roku, w londyńskim Mme Tussauds:

Tegoroczna warszawska premiera "Om Shanti Om" w Muranowie:

marzenka 

Wysłany: 2008-11-04, 08:34   

Gosiu JG , jest mi tak bardzo przykro z powodu nieszczęścia, które spotkało Asię. Oczywiście, że pomogę, przepraszam, ale nie jestem w stanie w tej chwili napisać nic więcej, łzy same cisną mi się do oczu. Pomimo, że nie znam Asi osobiście to przez Twój opis stała mi się tak bliska jak ktoś z rodziny. Życzę Asi aby znalazło się wiele, wiele osób dobrego serca i chętnych do pomocy, a przede wszystkim powrotu do zdrowia.

Bettina 

Wysłany: 2008-11-04, 19:57   

Mnie również jest bardzo przykro z powodu takiego nieszęścia, ale mam nadzieję, że Asia po intensywnej rehabilitacji wróci do pełnej sprawności. Oczywiście postaram się pomóc i wierzę, że znajdzie się wielu ludzi o dobrym sercu, również chcących pomóc Asi. Wracaj do zdrowia dziewczyno !

adzia 

Wysłany: 2008-11-04, 21:07   

Bardzo mi przykro z powodu Asi, ale ja niestety nie mogę pomóc ponieważ jeszcze nie pracuję, więc nie mam środków, ale życzę Asi, aby szybko wracała do formy, trzymaj się.

avoid 

Wysłany: 2008-11-09, 20:28   

W nadchodzącą sobotę odbędzie się kolejne krakowskie Bollywood Party.
Jakiś czas temu rozmawiałam z jedną z organizatorek - Victorią (nick z bol.pl), co moglibyśmy zrobić dla Asi podczas tej imprezy. Organizatorzy ze swojej strony zrobią płatny koncert życzeń, ale są otwarci na wszelkie inne propozycje.
Ja podobno nieźle tapetuję, więc wymyśliłam, że będę robić bollywoodzki makijaż. Victorii ten pomysł się podoba, ale nie wiem jeszcze, czy da się to technicznie rozwiązać (potrzebne spokojne miejsce z dobrym światłem, etc.).
Jedna osoba zaproponowała również, żeby zrobić loterię fantową. Uważam, że to dobry pomysł, ale do tego potrzeba pomocy co najmniej kilku osób. W związku z tym nasuwają mi się takie pytanio-prośby:
1) Czy można liczyć na przedstawicielstwo Babwulonów na rzeczonej imprezie?
2) Czy można liczyć na Ich wsparcie w postaci podarowania jakiś okołobollywoodzko-indyjskich fantów?
3) ...oraz na inne pomysły, w jaki sposób można by zebrać parę groszy na rehabilitację Asi?

Proszę, pomyślcie o tym.

Vera 

Wysłany: 2008-11-09, 23:02   

Avoid, bardzo dobrze, że napisałaś o tym, bo ja się właśnie od jakiegoś czasu zastanawiałam, do kogo uderzyć. Chodzi o to, że mogę przekazać na sprzdedaż dla Asi kilka filmów. Jednak nie są to tylko dvd z boliłudami.
Na dzień dzisiejszy na pewno mogę przekazać :
bolly :
"Serce jest szalone (2 dvd) "
"Rebeliant"
"Hum tumhare hain sanaam" (z angielskimi napisami)
nie-bolly :
"Miłość! Nie przeszkadzać"
" Pokojówka na Manhattanie"
"Uwierz w miłość"

Wszystkie filmy są oryginalne, rozfoliowane, ale w stanie idealnym (bez uszkodzeń płyt czy opakowań).
Jeśli mogą się przydać, to daj znać proszę. Prześlę je pocztą (wszystkie lub tylko bolly - jak uważasz).

avoid 

Wysłany: 2008-11-09, 23:19   

Vera, wielkie dzięki. Jak tylko ustalimy szczegóły co do loterii, dam znać.
Aczkolwiek nie wiem, czy paczka zdąży dotrzeć do Krk przed sobotą. Ale pomysł z filmami przedni. :)

Vera 

Wysłany: 2008-11-09, 23:22   

OK.
Myślę, że gdyby wysłać najpóźniej w środę jakąś szybką wysyłką , to w piątek powinny być.

Cigana 

Wysłany: 2008-11-10, 10:06   

Rozesłałam wieści o Asi a moja mama prowadzi akcje agitacyjną w trójmieście i okolicach.
Asiu!!! Jesteśmy z Tobą!!!

agawolf 

Wysłany: 2008-11-10, 19:21   

Ja mogę odstapic pełne wydanie OSO wydanie bez polskich napisów i lektora

avoid 

Wysłany: 2008-11-12, 10:56   

Z braku czasu (i lenistwa) przeklejam tutaj post, który zamieściłam na bollywood.pl. Post dotyczy loterii fantowej, która odbędzie się podczas Bollywood Party w Krakowie, w nadchodzącą sobotę (15 listopada).

Cytat:
W porozumieniu z Szanownymi Organizatorami :) pragnę poinformować, że na imprezie odbędzie się loteria fantowa!!!
Oczywiście, dochody ze sprzedaży losów na loterię zostaną przeznaczone na rehabilitację Asi.

Ale żeby pomóc Asi, musimy zaangażować się wszyscy.
Dlatego ogromnie Was prosimy, abyście wspomogli loterię fantową i...podarowali jakieś 'fanty'!

'Fantem' może być cokolwiek, co ma związek z bollywood i Indiami, np. plakat, dupatta, słonik, bransoletka, film (działający i oryginalny), CD z muzyką, cokolwiek...

Przez pierwsze dwie godziny imprezy, czyli do ok. 22.00 można będzie 'składać dary' w oznaczonym loteryjnym miejscu.;)

Zatem, poszukajcie okołoindyjskich zbędnych gadżetów. Mogą komuś jeszcze sprawić wiele radości, a co najważniejsze, pomóc Asi.:)

p.s. W ramach pomocy dla Asi, wykonywany będzie również makijaż bollywoodzki (cena 5zł).

Vera, agawolf, myślę, że dziś już jest za późno na wysyłanie filmów pocztą. Raczej marne szanse, że dotrą przed sobotą. Ale może w Waszych miastach będą organizowane podobne akcje na rzecz Asi. Albo możecie opchnąć filmy na Allegro, a pieniądze przekazać na konto fundacji.

Nagina, Suvali, dziękuję za poratowanie mnie kosmetykami. :D

agawolf 

Wysłany: 2008-11-12, 12:05   

Coś się wymyśli:)

avoid 

Wysłany: 2008-11-19, 12:42   

Zdaję raport finansowy z krakowskiego Bollywood Party. ;)

Udało mi się pomalować 10 twarzyczek, co dało sumę 50 zł.
Twarzyczkom serdecznie dziękuję, że się zdecydowały, szczególnie tym babwulonim, czyli Suvali i Gauri-ja. :mrgreen:
(Chyba wypadałoby wrzucić tu zdjęcia. :mrgreen: )

Z loterii zebrałyśmy 60 zł, czyli razem 110.
Cóż, kwota mało zawrotna, ale co zrobić... Nie od dziś wiadomo, że Krakusi to centusie. ;)

Pieniądze zostaną przelane na konto fundacji.

GosiaJG 

Wysłany: 2008-12-05, 14:13   

Zaczyna się Bilet do Bollywood i w związku z tym chciałam przypomnieć, że w niektórych kinach będą organizowane zbiórki pieniędzy na rehabilitację Asi - Galadriel. Wiem, że jutro będzie ona mieć miejsce w warszawskim Muranowie, w klubie studenckim Kwadraty w Katowicach także odbędzie się zbiórka (na loterię fantową w kinie nie zgodziła się nadzorująca placówkę instytucja Silesia Film w osobie wicedyrektora Michała Zabłockiego).
Jutro też pojawi się dokładna informacja o internetowej aukcji filmów na rzecz Asi.

Jeśli ktoś z użytkowników tego forum chciałby się włączyć w pomoc - zapraszam. Jednocześnie dziękuję za już podjęte działania. :kwiaty:

GosiaJG 

Wysłany: 2008-12-06, 21:33   

Właśnie zaczęła się na allegro aukcja filmów, z których dochód będzie wpłacony na konto rehabilitacji Asi. Wiem, że wiele z Was pewnie wystawione filmy już posiada, ale być może w okresie świątecznym będziecie chcieli zrobić komuś prezent w postaci płyty dvd - przy okazji pomagając Asi wrócić do zdrowia.

Link do aukcji:
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=1254320
Na pierwszej stronie naszego forum jest tez już banner prowadzący do aukcji:
http://shahrukhkhan.pl/
Dzięki, larina! :kwiaty:

GosiaJG 

Wysłany: 2008-12-07, 11:04   

WAŻNE!
Żeby nie było żadnych niedomówień, chcę poinformować, że aukcje z podobnym zestawem filmów, jak ta, odbędą się jeszcze w styczniu i lutym, ponieważ otrzymaliśmy od Allegro zgodę na organizowanie aukcji charytatywnych przez 3 miesiące. Blink przekazał na rzecz Asi całe pudło dvd. Aukcja teraz trwa tydzień, bo chcemy zdążyć z wysyłką płyt przed świętami, następne będą prawdopodobnie dłuższe. Rehabilitacja Asi potrwa długo i chcemy, aby wpływy na konto fundacji "Zdążyć z pomocą" miały miejsce także w kolejnych miesiącach.

Jeszcze jedno - na każdej płycie znajdzie się naklejka (przyklejona na folii opakowania! :) ) informująca o tym, że kupione dvd pomogło w rehabilitacji Asi.

:)

Wczoraj w Muranowie aukcję prowadziła Asiek, a w przygotowaniu technicznym (puszki ;) ) pomógł jej Quentin. Zebrano 650 złotych. W kinie jeszcze dziś będzie stała puszka, więc jeśli ktoś chce się dołączyć do zbiórki - zapraszam. :)

khosia 

Wysłany: 2008-12-07, 23:56   

Gosiu pytanie techniczne, bo pierwszy raz uczestniczę w aukcji charytatywnej. Chciałam wylicytować Dil Se, ale nie wiem na jakich zasadach się to odbywa. Wprawdzie zaproponowałam swoją cenę, ale nie wiem, kto otrzyma te filmy. Dziesięc osób z najwyższą proponowaną ceną?

Elyshia 

Wysłany: 2008-12-08, 20:19   

Widzę, że minęła prawie doba, a odpowiedzi ze strony Gosi brak, więc pozwolę sobie odpowiedzieć. Tak Khosiu, dziesięć osób, które zaproponują najwyższą cenę dokonują zakupu. Dla ułatwienia, lista tych osób podświetlona jest na zielono w ogólnym zestawieniu ofert kupujących. W przypadku "Dil Se", gdzie już zgłosiło się kilkanaście osób, bardzo czytelnie widać, kto wygrałby aukcję, gdyby zakończyła się w tej chwili.

khosia 

Wysłany: 2008-12-08, 20:24   

Dzięki Elyshiu - właśnie widziałam, że Krasnoludka podbiła cenę - no to trzeba pilnować :D

GosiaJG 

Wysłany: 2008-12-08, 21:32   

Elyshia, dziękuję za odpowiedź dla khosi, ja dopiero teraz wróciłam do domu, a poza tym sama musiałam się skonsultować, bo to mój mąż orientuje się w kwestiach licytacji bardziej niż ja. :)
Jeszcze jedna istotna informacja: aukcja charytatywna działa tak samo, jak inne aukcje, na których dostępna jest duża ilość tych samych przedmiotów w ramach jednej aukcji. Oznacza to, że licytację wygrywa taka ilość osób, ile jest przedmiotów, a wylicytowana cena, którą muszą zapłacić osoby, które wygrały, jest taka, jak cena wylicytowana przez ostatnią osobę, która załapuje się do grupy wygranych.
Tu jeszcze link z informacjami:
http://www.allegro.pl/help_item.php?item=163

Elyshia 

Wysłany: 2008-12-08, 21:51   

O, to bardzo przydatne informacje, dziękuję, Gosiu.

khosia 

Wysłany: 2008-12-08, 21:59   

Ja pierwszy raz uczestniczę w takiej licytacji i też nie wiedziałam czym to się je :) Dzięki dziewczyny :)

virgo 

Wysłany: 2008-12-09, 10:16   

Ja jeszcze samodzielnie nic na allegro nie kupiłam, zawsze robiła to za mnie siostra, dla której to chleb powszedni.Ale tym razem, po raz pierwszy od dwóch lat się zalogowałam i będę "walczyć".W razie trudności technicznych liczę na pomoc Babwulonów.
Każdego roku w okesie świątecznym wysyłam pieniądze na konto jakieś fundacji, więc nawet jeśli nie powiedzie mi się na allegro, zobowiązuję się pomóc Asi.

GosiaJG 

Wysłany: 2008-12-20, 13:05   

Aukcja filmów firmy Blink na allegro przyniosła 821 złotych dla Asi.
Dwie osoby, które wylicytowały filmy, wpłaciły na konto Asi pieniądze i poprosiły o przekazanie swoich egzemplarzy "Dil Se" do dalszej licytacji.
Bardzo wszystkim dziękuję za zainteresowanie - w imieniu mojego męża i swoim. :)

Kolejne aukcje charytatywne filmów na allegro będą miały miejsce w styczniu.

GosiaJG 

Wysłany: 2008-12-27, 23:34   

Od 9 grudnia przez miesiąc w sanktuarium w Licheniu są odprawiane msze w intencji zdrowia Asi. Informuję, gdyby ktoś w tym czasie chciał się przyłączyć do modlitw.

Odpowiedz do tematu