w skrócie

autobiografia

wywiady

artykuły

przemówienia

o filmach

   - Asoka

   - Devdas

   - Dil Se

   - Dilwale Dulhania Le Jayenge

   - Don

   - Koyla

   - My Name is Khan

   - Om Shanti Om

   - Paheli

   - Rab Ne Bana Di Jodi

   - Swades

   - Veer Zaara

Still Reading Khan

mapa wspomnień

co lubi SRK ?

nagrody

inni o SRK

 

My Name is Khan

Nazywam się Rizvan Khan.
Być może jestem trochę inny niż ty, a to dlatego, że mam zespół Aspergera. Nazwa wzięła się od nazwiska dra Hans Aspergera, który jako pierwszy zauważył symptomy tej choroby u dzieci. Fakt, że mam syndrom Aspergera, nie oznacza, że jestem głupi. Jestem bardzo inteligentny, ale nie rozumiem ludzi. Nie wiem, dlaczego mówią coś, czego nie mają na myśli. Przykładowo mówią – przychodź do mnie o każdej porze. A kiedy się zjawiam w ich domu, pytają – dlaczego przyszedłeś właśnie teraz? Nieraz ludzie sądzą, że jestem gruboskórny. Nie chcę być gruboskórny, bycie gruboskórnym nie jest dobre. Moja matka mawiała, że na świecie istnieją ludzie dobrzy i ludzie źli, a ja jestem dobrym człowiekiem…

Jego historia

Rizvan Khan, muzułmanin indyjskiego pochodzenia, przenosi się do San Francisco, gdzie mieszka ze swoim bratem i jego żoną. Cierpiący na zespół Aspergera Rizvan zakochuje się w Mandirze. Pomimo protestów ze strony jego rodziny, pobierają się i otwierają maleńki biznes. Żyją szczęśliwie aż do 11 września 2001 roku, kiedy to ogólny stosunek do muzułmanów zmienia się o 180 stopni. Po tej tragedii Mandira załamuje się i rozstają się. Zdezorientowany Rizvan jest zdruzgotany faktem, że miłość jego życia go opuściła. Aby ją odzyskać, rozpoczyna poruszającą i inspirującą podróż poprzez Amerykę.
„My Name is Khan” jest triumfalną historią nietypowego bohatera walczącego z przeciwnościami, by odzyskać miłość swojego życia.

"To historia miłości muzułmańskiego mężczyzny z syndromem Aspergera, poruszającego się po skomplikowanym świecie dzięki prostocie i sile człowieczeństwa"
Shibani Bathija, scenarzystka filmu

"Film swoją ideą w pełni popiera humanizm, który w ostatecznym rozrachunku jest jedynym sposobem, by wznieść się ponad ogarniające nas kulturowe i religijne podziały."
Karan Johar, reżyser filmu

Międzynarodowy trailer filmu:

Pierwszy trailer:

Promo piosenki "Tere Naina"

Promo piosenki "Sajda"Tłumaczenie: shahrukhkhan.pl

© Tekst chroniony prawem autorskim.
    Wykorzystanie i publikacja w całości lub we fragmentach jedynie za zgodą serwisu.
    Więcej informacji w dziale "strona"