Don
Gatunek: akcja, kryminał
Czas: 171
Reżyseria: Farhan Akhtar
Scenariusz: Farhan Akhtar
 
Fabuła:
Rok 2006. Handel narkotykami wprost kwitnie. Azję i Europę łączy narkotykowy szlak, na którym ruch nie ustaje ani na chwilę. To czas, gdy wywiad malezyjski i Departament ds. Zwalczania Handlu Narkotykowego zostają wezwani do pomocy przez swoich indyjskich odpowiedników. Krążą plotki, że jeden z głównych gangów narkotykowych przeniósł swoje centrum operacyjne do stolicy Malezji – Kuala Lumpur. Całą organizacją kieruje wyjątkowo niebezpieczny Singhania. Ale niewielu ludzi wie, że biznesem tak naprawdę steruje jego zaufany człowiek – Don.

Don – mężczyzna wciąż żyjący na krawędzi – nieustannie poszerza swoje imperium, skutecznie unikając schwytania lub śmierci z rąk wrogów zarówno tych którzy działają w ramach prawa, jak i poza nim. Nie znający strachu, przebiegły i bezlitosny, jest nie do zatrzymania w swoim dążeniu do osiągnięcia absolutnej władzy.

Jego głównym prześladowcą jest indyjski oficer De Silva z Wydziału Narkotykowego, zastępca komisarza policji. Zaprzysiągł sobie zburzyć tę siatkę zła i wie, że kluczem do jego układanki jest schwytanie Dona. I wreszcie któregoś dnia udaje mu się osiągnąć sukces. Don zostaje aresztowany, a De Silva może wprowadzić w życie swój ukrywany przed wszystkimi rozmyślny plan. W tajemnicy przed kolegami i przełożonymi z własnego wydziału, De Silva zwerbował i wyszkolił człowieka łudząco podobnego do Dona. Ma na imię Vijay.

Vijay wnika w struktury kartelu narkotykowego i udaje mu się przekazać De Silvie wszystkie informacje potrzebne do rozbicia gangu. Ale nagłym zrządzeniem losu De Silva ginie podczas policyjnego nalotu, zabierając do grobu sekret, że Don jest w istocie Vijay’em, policyjnym informatorem. Dla funkcjonariuszy Don jest tylko jeden.

Jedynymi ludźmi, którzy uświadamiają sobie, że Vijay to wtyczka, są członkowie gangu Dona. W tych okolicznościach zemsta jest nieunikniona. Ale Vijay’owi udaje się uciec. Wie, że istnieje jeden jedyny dowód, który wyciągnąłby go z tego zamieszania.

Osaczony, ścigany dzień i noc. Bez przerwy w biegu…

Pościg właśnie się zaczyna.
 
Główne role:
Shahrukh Khan - Don / Vijay
Priyanka Chopra - Roma
Arjun Rampal - Jasjit (J.J.)
Isha Koppikar - Anita
Boman Irani  - DCP DeSilva
Om Puri - Vishal Malik
Pavan Malhotra - Narang
Kareena Kapoor - Kamini
Chunky Pandey - T.J
Sushma Reddy - Geeta
Diwakar Pundir - Ramesh
Sandrine Verrier Seth - Kochanka T.J'a
Sidhart Jyoti - Inspektor Verma
Shamsher Sidhu - Vikram
Shakeel Khan - Mac  
Muzyka: Shankar Mahadevan , Loy Mendonsa, Ehsaan Noorani
 
Nominacje:
Asian Film Awards (2007)
Shahrukh Khan - Najlepszy aktor
Filmfare Awards (2007)
Najlepszy film
Shahrukh Khan - Najlepszy aktor
Shankar Mahadevan, Ehsaan Noorani, Loy Mendonsa - Najlepsza muzyka
IIFA Awards (2007)
Shahrukh Khan - Najlepszy aktor
 

Oficjalna strona: http://www.donthefilm.com/